نحوه دسترسی به جزئیات گزارش برگ مالیاتی

برگرفته از کتاب گنجینه مالیات (1)

مؤلف: رضا ناجی مدیر ناجی تکس

سوال:مالیات به من ابلاغ شده است، جزئیات نحوه رسیدگی آن را چگونه می‌توانم داشته باشم؟

پاسخ :

بعد از اینکه برگ تشخیص یا مطالبه مالیات به شما ابلاغ شد می‌توانید نامه‌ای را با مضمون ذیل به اداره مالیاتی تحویل داده، جزئیات گزارشی را که مبنای صدور برگ تشخیص شما قرار گرفته است را مطالبه نمایید.
رئیس محترم اداره امور مالیاتی…. (رئیس گروه محترم حسابرسی مالیاتی واحد….)
باسلام و احترام؛
با توجه به صدور و ابلاغ برگ تشخیص(/ مطالبه) مالیات عملکرد(/ ارزش افزوده) سال…… اینجانب……. به شماره اقتصادی………… توسط آن واحد مالیاتی، خواهشمند است دستور فرمائید به استناد ماده ۲۳۷ قانون مالیات‌های مستقیم، نسبت به ارائه جزئیات گزارشی که مبنای صدور برگ تشخیص اینجانب قرار گرفته و توضیحات لازم در این خصوص اقدام مقتضی به عمل آورند.
باتشکر- نام و نام خانوادگی و امضاء 

منبع

ماده 237- برگ تشخیص مالیات باید بر اساس مأخذ صحیح و متکی به دلایل و اطلاعات کافی و به نحوی تنظیم گردد که کلیه فعالیت­های مربوط و‌ درآمدهای حاصل از آن به­طور صریح در آن قید و برای مودی روشن باشد. امضا‌کنندگان برگ تشخیص مالیات باید نام کامل و سمت خود را در برگ ‌تشخیص به­طور خوانا قید نمایند و مسئول مندرجات برگ تشخیص و نظریه خود از هرجهت خواهند بود و در صورت استعلام مودی از نحوه‌ تشخیص مالیات مکلف­اند جزئیات گزارشی را که مبنای صدور برگ تشخیص قرار گرفته است به مودی اعلام نمایند و هر گونه توضیحی را در این‌خصوص بخواهد به او بدهند.

خدمات

جهت  مشاوره رایگان کلیک کنید 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.