نحوه پرداخت قبض مالیاتی

برگرفته از کتاب گنجینه مالیات (1)

مؤلف: رضا ناجی مدیر ناجی تکس

سوال:چگونه می‌توانم قبض مالیاتی خود را پرداخت نمایم؟

پاسخ :

برای اینکه شما قبض مالیاتی خود را پرداخت نمایید راه حل‌های متعددی وجود دارد که یکی از بهترین آنها ورود به سامانه پرداخت قبوض برخط مالیاتی https://payments.tax.gov.ir/ است.
ترتیب پرداخت قبض
1. وارد سامانه پرداخت قبوض برخط مالیاتی https://payments.tax.gov.ir/ شوید.
2. شناسه 30 رقمی مندرج در قبض مالیاتی که در بالای سمت چپ قبض مالیاتی درج شده را در فیلد مربوطه در سامانه مذکور وارد نمایید.
3. کلمه امنیتی را وارد کرده و بر روی دکمه /بررسی شناسه قبض سنیم/ کلیک کنید.
4. اطلاعات قبض را بررسی کرده و در صورت صحت اطلاعات بر روی پرداخت کلیک کنید.
5. وارد درگاه بانکی شده و اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و قبض مالیاتی خود را پرداخت کنید.

روش‌های دیگر پرداخت قبض مالیاتی
1. پرداخت قبض مالیات از طریق خودپرداز بانک ملی: 1. کارت خود را در دستگاه خودپرداز قرار دهید. 2. گزینه پرداخت قبوض و دیگر پرداخت‌ها را انتخاب کنید. 3. بارکد ۴۲ رقمی خود را وارد کنید. 4. گزینه پرداخت را انتخاب کرده و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.
2. پرداخت قبض مالیات از طریق مراجعه به شعب بانک‌ها (درخواست فرم دستور پرداخت الکترونیکی بین بانکی ساتنا دهید و با وارد کردن کد 42 رقمی در بالای سمت چپ قبض مالیاتی نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.)
3. پرداخت قبض مالیاتی از طریق پرتال ثبت نام و خدمات جامع الکترونیک مالیاتی به آدرس https://register.tax.gov.ir/Pages/Login (با نام کاربری و کلمه عبوری که مربوط به این سامانه است وارد شده و از قسمت سمت راست صفحه گزینه /پرداخت ها/قبض مالیاتی/ و سپس /لیست قبوض پرداخت نشده/ را انتخاب نمایید. با ورود به صفحه مربوطه کلیه قبض‌های پرداخت نشده خود را خواهید دید. در جدول مربوطه ردیف مورد نظر را انتخاب و بر روی پرداخت کلیک کنید. وارد درگاه بانکی شده و قبض خود را پرداخت نمایید.)
4. از طریق دستگاه‌های کارتخوان بانک ملی مستقر در ادارات مالیاتی (به نزدیک ترین اداره مالیاتی مراجعه نموده و با اسکن کردن بارکد 42 رقمی، قبض خود را پرداخت نمایید.)

خدمات

جهت  مشاوره رایگان کلیک کنید 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.