نحوه اعتراض به مالیات

برگرفته از کتاب گنجینه مالیات (1)

مؤلف: رضا ناجی مدیر ناجی تکس

سوال:به مالیاتم اعتراض دارم چگونه آن را ثبت کنم؟

پاسخ :

شما در هرمرحله‌ای که بخواهید به برگ تشخیص (مطالبه) و یا رای هیات حل اختلاف مالیاتی بدوی یا تجدیدنظر را اعتراض کنید می‌توانید از طریق سامانه مای تکس وارد قسمت مربوطه شده و اعتراض خود را ثبت نمایید.
1. به سایت مای تکس https://my.tax.gov.ir/ مراجعه کنید.
2. نام کاربری و کلمه عبور سامانه مای تکس را وارد نموده و پس از درج تصویر امنیتی گزینه ورود به پنل کاربری را انتخاب کرده، پیامک ارسال شده را در فیلد مربوطه وارد نموده و سپس به سامانه مای تکس وارد شوید.
3. به ترتیب بر روی درخواست ها> ثبت اعتراضات و شکایات> از سمت چپ صفحه ردیف مربوطه به پرونده مورد نظر را انتخاب کرده بر روی علامت خودکار کلیک کنید.
4. در صورتی که به برگ تشخیص یا مطالبه مالیاتی اعتراض دارید و از تاریخ ابلاغ برگ مالیاتی شما بیش از 30 روز نگذشته است، می‌توانید گزینه اعتراض به ممیز کل را انتخاب نمایید. (شکایت به هیات حل اختلاف (هیات تجدیدنظر) و شورای عالی مالیاتی هم وجود دارد که در صورتی که پرونده شما در آن مراحل است، گزینه‌های مربوطه را انتخاب کرده و وارد قسمت مربوطه شوید.)
5. در پیغام ظاهر شده بر روی OK کلیک کنید.
6. شماره برگه مورد اعتراض که در بالای برگ و سمت چپ صفحه است را وارد کرده بر روی جستجو کلیک کنید.
7. مأخذ درآمد مشمول مالیات، نوع مورد، انتخاب نماینده بند 3 ماده 244 ق.م.م، علت و شرح اعتراض را وارد نموده و ادامه مراحل را انجام دهید. (پیشنهاد می‌شود این مرحله را با نظر مشاور مالیاتی انجام دهید تا با چالش جدی روبه رو نشوید.)

خدمات

جهت  مشاوره رایگان کلیک کنید 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.