نحوه اعتراض در سامانه 251 مکرر

برگرفته از کتاب گنجینه مالیات (1)

مؤلف: رضا ناجی مدیر ناجی تکس

سوال:چطور می‌توانم در سامانه 251 مکرر اعتراض خودم را ثبت کنم؟

پاسخ :

. وارد سامانه https://dad.mefa.ir/ مرکز عالی دادخواهی مالیاتی و تشخیص صلاحیت حرفه‌ای (سامانه هیات موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم) شوید.

2. مقررات رسیدگی به شکایت در هیات موضوع ماده 251 مکرر ق.م.م را با دقت مطالعه نمایید:
1. شاکی مکلف است کلیه فرم‌های ایجاد شده در سامانه را تکمیل و به همراه مستندات مربوطه بارگذاری نماید.
2. در صورتی که مدارک منضم به شکایت، ناقص باشد، مراتب از طریق سامانه یا پیامک به شاکی اعلام تا ظرف مدت 30 روز از تاریخ ابلاغ نسبت به رفع نقص اقدام نماید. در صورت عدم رفع نقص ظرف مهلت مقرر، شکایت مزبور مختومه میگردد.
3. چنانچه احراز گردد که شکایت شاکی در سایر مراجع قابل طرح و رسیدگی می‌باشد، نتیجه از طریق پیامک و سامانه به شاکی اعلام و پرونده مختومه میگردد.
4. چنانچه شاکی از شکایت مطروحه در هیات موضوع ماده 251 مکرر ق.م.م انصراف داشته باشد باید فرم انصراف را ضمن تکمیل، امضا نموده و در سامانه بارگذاری نماید.
5. شاکی میبایست کلیه درخواستهای خود در ارتباط با پرونده مطروحه را از طریق این سامانه به مرکز اعلام نماید.
6. رسیدگی به شکایت بصورت غیرحضوری میباشد مگر براساس تشخیص شعب رسیدگی کننده، نیاز به حضور باشد که در این صورت از شاکی دعوت بعمل می‌آید.
7. از آنجائیکه کلیه مراحل پرونده از طریق پیامک اطلاع رسانی میگردد، مسئولیت عواقب ایجاد هرگونه محدودیت از ناحیه شاکی برای دریافت پیامک بر عهده وی میباشد.

3. اگر شخص حقیقی هستید که می‌خواهید برای شغل خود یا سایر موارد طبق قانون اعتراض خود را در این سامانه ثبت کنید بر روی /ثبت نام اشخاص حقیقی/ کلیک کنید.

4. بعد از مطالعه متن تیک کنار متن اینجانب ضمن مطالعه موارد فوق و اطلاع کامل از آثار و تبعات طرح شکایت در مرکز عالی دادخواهی مالیاتی، مقررات و ضوابط ذکر شده را پذیرفته و متعهد به انجام آن می‌باشم. را فعال نموده و بر روی /تایید مطلب و ثبت شکایت/ کلیک کنید.

5. شماره همراه، حروف امنیتی را وارد نموده و بر روی /تایید تلفن همراه/کلیک کرده پس از دریافت کدفعال سازی نسبت به درج آن اقدام نموده و بر روی /تایید و ادامه/ کلیک کنید.

6. فرمی برای شما باز می‌شود که اطلاعات خواسته شده از قبیل، کدملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، نام، نام خانوادگی، تلفن ثابت با کد شهر، کشور، استان، شهرستان، شهر، کدپستی، آدرس درج شده بر روی برگ قطعی، کلمه عبور و تکرار کلمه عبور را باید تکمیل کنید.
7. ادامه فرایند را طبق موارد سایت انجام دهید.

 

خدمات

جهت  مشاوره رایگان کلیک کنید 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.