ارسال اظهار نامه های تسلیم نشده در موعد مقرر

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتیارسال اظهار نامه های تسلیم نشده در موعد مقرر
Naji عضو سایت پرسیده شده 6 ماه قبل
سلام کسی که در موعد مقرر قانونی(تیرماه) اظهارنامه نداده است میتواند الان اظهارنامه ماده ۵۷ رو بده وآیا مشمول معافیت مقرر میشه؟
5 پاسخ
مصطفی خوش طینت پاسخ داده شده 4 ماه قبل
سلام طبق آخرین رای دیوان برای سال ۹۹ به بعد باید حتما تو اظهارنامه مستغلات بزند تا مشمول بشود ولی برای سال های ۹۹ به قبل میتواند.
مصطفی خوش طینت پاسخ داده شده 4 ماه قبل
" معافیت ماده ۵۷ برای اشخاص مشمول منوط به درج آن در اظهارنامه املاک است.چنانچه شخصی اظهارنامه ماده ۵۷ را به روش سابق و قبل از صدور رای دیوان تسلیم کرده باشد می توان از مزایای معافیت آن برخوردار شود. "
مصطفی خوش طینت پاسخ داده شده 4 ماه قبل
برای سالهای ۹۸ و به قبل حتی اگر مودی تو اظهارنامه هم درج نکرده باشد باز هم مودی میتواند درخواست دهد و از آن استفاده کند.حین رسیدگی، بعد از تشخیص، و در مرحله اعتراض به تشخیص و دادرسی هم قابل استفاده می باشد. (منبع:بخشنامه شماره۱۵۸۴۲ مورخ ۲۱خرداد۱۴۰۱)
مصطفی خوش طینت پاسخ داده شده 4 ماه قبل
"فقط درصورتیکه اظهارنامه ماده 57 را به روش سابق داده باشد معافیت براش لحاظ میشه. "
مصطفی خوش طینت پاسخ داده شده 4 ماه قبل
"با توجه به متن بخشنامه اظهارنامه هایی که در راستای اجرای بخشنامه 13530 مورخ 1384/07/27 تسلیم شده اند (اعم از آنکه رسیدگی مالیاتی نسبت به آنها به عمل آمده یا نیامده باشد) از شمول مفاد رای شماره 1804-1805 مورخ 1399/11/18 هیات عمومی دیوان عدالت اداری خارج هستند. "