مشمولیت مالیات عملکرد سود حاصل از فروش ملک تجاری

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیمشمولیت مالیات عملکرد سود حاصل از فروش ملک تجاری
Naji عضو سایت پرسیده شده 2 هفته قبل
آیا سود حاصل از فروش ملک تجاری که دفتر شرکت مورد استفاده قرار گرفته بوده، مشمول مالیات عملکرد سالانه میشود؟ یا فقط پرداخت ۵٪ رو داریم؟
1 پاسخ
مصطفی خوش طینت پاسخ داده شده 2 هفته قبل
"اگه ملک نوسازه در اولین نقل و انتقال بله ، مشمول ۲۵ درصد هست در انتقالات بعدی فقط ۲ درصد ارزش سرقفلی و ۵ درصد ارزش معاملاتی وفق ماده ۵۹قانون مالیاتهای مستقیم و مشمول مالیات دیگه ای نیست وفق ماده ۷۶قانون مالیاتهای مستقیم است. "